Jdi na obsah Jdi na menu
 


Všeobecně

V Simpsonových bylo opravdu velké množství různých postav, zvířat, ale i hostů. Postupem času jich přibývalo a přibývalo. Matt Groening dokonce jednou nakreslil plakát se všemi postavami, které v Simpsonech byli. Plakát (zmenšeninu můžete vidět níže) bohužel už není aktuální, protože v Simpsonech byl ještě od té doby alespoň dvojnásobek účinkujících.

SIMPSONOVI

 

Homer Jay Simpson

Celé jméno: Homer Jay Simpson
Věk: 39 – v prvních sériích 36.
Výška: 182 cm
Hmotnost: Okolo 100 kg
Zdravotní stránka: Má jen jednu ledvinu. Tu druhou dal svému otci Abemu Simpsonovi.
Méně známí příbuzní: Nevlastní bratr Herbert Powel a nevlastní sestra Abie, která žije v Anglii.
Častá hlášky: D´oh! | Mmmm, donut.
Bydliště: Evegreen Terrace 742, Springfield, USA.
Zaměstnání: Homer dělá ve Springfieldské jaderné elektrárně v sektoru 7G bezpečnostního technika, avšak za svůj život už měl nad 100 profesí.
Má strach z: Pavouků
Nejlepší přátelé: Barney Gumble, Lenny Leonard, Karl Carlson, Vočko Szyslak.
Nepřítel: Soused Ned Flanders.
Oblíbené pití: Pivo Duff.
Oblíbené jídlo: Donut (kobliha), slanina, steak, vepřové maso, jehněčí maso, Krustyho hamburgery.
Oblíbená místa: Obchod Kwik-E-Mart, Bar u Vočka, v domě - gauč před televizí.
Zájmy: Sledování televize, pití piva Duff.
Zajímavosti: Homer má v hlavě zaraženou voskovku a proto je tak hloupý.

Marge Simpsonová

Celé jméno : Margorie Simpsonová
Rodné příjmení : Bouvierová
Věk : 34
Výška (i s vlasy) : 259 cm
Barva vlasů : Modrá - číslo 56
Častá hláška : “Mručení“
Bydliště : Evegreen Terrace 742, Springfield, USA
Zaměstnání : Marge je nezaměstnaná, ale v minulosti pracovala jako prodavačka preclíků a nemovitostí. Pracovala také jako učitelka na Springfieldské ZŠ, v jaderné elektrárně, jako policajtka a servírka.
Má strach z : Létání
Nejlepší přítelkyně : Ruth Powersová
Nejoblíbenější zpěvák : Tom Jones
Nejoblíbenější časopis : Sponge a Vacuum
Zájmy : Malířství

Zajímavosti : Ve svých objemných vlasech již našla kočku Sněhulku, Maggie, sklenici s pěnezmi na vánoční nákupy, šekovou knížku, fotku s Lennym.

Bart Simpson

Celé jméno : Bartholomew Jo-Jo Simpson
Přezdívka : El Barto
Věk : 10
Výška : 91 cm
Alergie : Máslové bonbony, krevety
První slovo : Ay caramba (Aj karamba)
Časté hlášky : Ay caramba, sežer moje trenýrky
Bydliště : Evegreen Terrace 742, Springfield, USA.
Zaměstnání : Student 4.třídy Springfieldské základní školy
Nejlepší přítel : Milhouse Van Hauten, Spasitel (jeho pes)
Idol : Klaun Krusty
Úhlavní nepřítel : Levák Bob (Sideshow Bob), pan Dement
Nepřátelé : Nelson Muntz, Jimbo Jones, Dolph a Kerney
Zájmy : Falešné telefonáty k Vočkovi, sledování legračního pořadu Klauna Krustyho, sledování brutálního seriálu The Itchy a Scratchy, ježdění na skateboardu.

Zajímavosti : Je absolventem vojenské školy, objevil kometu (meteorit), rád se na budovách apod. podepisuje sprejem El Barto, vzkřísil mrtvé, pleny nosil dlouhých pět let.

 

Líza Simpsonová

Celé jméno : Líza Marie Simpsonová
Věk : 8
Výška : 91 cm
První slovo : Bárt
Bydliště : Evegreen Terrace 742, Springfield, USA.
Zaměstnání : Studentka 2.třídy základní Springfieldské základní školy
Náboženství : Buddhismus
Nejlepší kamarádka : Janey
Idolové : Krvavá Dáseň Murphy (již zemřel), Lízin učitel na saxofon Largo
Zájmy : Sledování brutálního pořadu Itchy a Scratchy, hraní na saxofon, jízda na poníkovi.

Zajímavosti : Je to vegetariánka. Byla to brankářka v Apuově hokejovém týmu. Stala se malou Miss Springfield. Účastnila se celoamerické soutěže v hláskování, kde skončila na druhém místě. Navrhla panenku “Líza lví srdce“. S Bartem moderovala dětské zpravodajství Kids News. V budoucnosti bude nejspíš prezidentkou Spojených státu Amerických.

Maggie Simpsonová

Celé jméno: Margaret Simpsonová
Věk: 1
Výška: 60 cm
První slovo: Táta
Bydliště: Evegreen Terrace 742, Springfield, USA
Nejlepší přítel: Televize
Nepřítel:Gerald (dítě s širokým obočím)
Oblíbená činnost: Cucání svého dudlíka

Zajímavosti: Umí řídit auto, postřelila pana Burnse, neboť jí chtěl vzít lízatko, z kostek umí sestavit vzorec E=MC² (EMCSQU), zachránila Homerovi život před utopením, při úvodní scéně v obchodu stojí 847.63 dolarů (přibližně 17 800,- Kč), perfektně umí hrát na saxofon.

 

FLANDERSOVI

Ned Flanders

Celé jméno: Nedward Flanders
Věk: 60
Rodina: Maude Flandersová (už zemřela), Rod Flanders, Todd Flanders.
Méně známí příbuzní: Dědeček Flanders , Jose Flanders a Lord Thistlewick Flanders
Častá hlášky: Hidilly-ho a Okillydokilly
Bydliště: Evegreen Terrace 740, Springfield, USA.
Zaměstnání: Jeho obchod pro leváky Levórium, který najdete v nákupním domě Springfieldu
Předešlé zaměstnání: Lékarník, vedoucí skautského oddílu, ředitel na Springfieldské základní škole
Nejlepší přítel: Bůh
Nemá rád: Své rodiče a poštovní úřad
Stav: Vdovec

Homer si od něj půjčil (vzal): Stolek pod televizi, brus, táborové vybavení, větrnou korouhev, klimatizační zařízení, grill, videokameru, (koupací) vanu

 Zvířata  ze  Simpsonových

Spasitel

Jméno v originále: Santa's Little Helper
Druh: Chrt
Pohlaví: samec
Barva: Hnědá
Dabér (vydává psí zvuky): Frank Welker a Dan Castellaneta
Zajímavosti: Apu vyhrožoval, že ho upeče. V Simpsonových ve filmu řekl "štěkavým" jazykem, že udělal něco, co si bude do smrti vyčítat.

Spasitel byl původně závodní pes, který běžel pod číslem 8. Při jeho prohře ho jeho majitel na Štědrý večer vyhodil. Homer v tu dobu pociťoval finanční krizi, a tak si Spasitele vzal domů jako jeden velký dárek. Hlavní roli měl např. v epizodě Spasitel trapitel, kde musel kvůli své neposlušnosti s velkou námahou absolvovat školu Emily Winthropové pro výcvik psů. V díle Spasitel zabijákem musela rodina Simpsonových zaplatit 750 dolarů za operaci Spasitelova žaludku a v epizodě Starý zbabělec byl na určitou dobu maskotem piva Duff pod přezdívkou Suds McDuff. Velkou roli si také zahrál v 18. sérii v díle s kódem JABF12, kde se stal policejním psem, který dopadá nebezpečné zločince.

Sněhulky

Sněhulka je kočka domácí, která patří k rodině Simpsonovým už od úplného počátku. Sněhulek měli Simpsonovi několik, protože jejich kočky mají zvláštní smůlu na krátký život a rychlou smrt. Proto jsou následující popisy rozděleny na Sněhulku I., Sněhulku II., Sněhulku III., Sněhulku IV/Coltrane a Sněhulku V.


 

Sněhulka I.

Jméno v originále: Snowball
Pohlaví: Samice
Barva: bílá
Poprvé se objevila v epizodě: Bartova srážka s autem
Smrt: Přejel ji opilý starostův bratr Clovis (v originální americké verzi řekla Líza Chrysler)

Sněhulka První byla v seriálu jen párkrát a to jen na starých fotkách, v živých vzpomínkách apod. Hned v první epizodě "Vánoce u Simpsonových" informovala Marge v dopisu, který psala, že Sněhulka omylem vběhla pod auto a teď už je v kočičím nebi. Poté se viditelně objevila ve Speciálním čarodějnickém díle III., kde byla poprvé (a zatím naposledy) zobrazena na fotce jako černě zbarvená kočka. Pod fotkou Sněhulky I. je také napsáno "1988-1990". Díky tomu, že Líza v dílu řekla, že "dnes jsou to čtyři co zemřela Sněhulka První (premiéra epizody v USA byla v roce 1992)" a také kvůli tomu, že pod Sněhulčinou fotkou bylo napsáno "1988-90", můžeme usoudit, že zemřela o Haloweenu v roce 1990. Sněhulka se také objevila v epizodě "A s Maggie jsou tři", kde byla fotoaparátem zachycena zrovna když na hřbetě vozila polonahého a malého Barta.


Sněhulka III.

Jméno v originále: Snowball II.
Pohlaví: Samice
Barva: černá
Poprvé se objevila v epizodě: Vánoce u Simpsonových
Smrt: Přejel ji Dr. Dlaha

Sněhulka II. byla druhá Simpsonovic kočka, která žila nejdéle. Poprvé se objevila v epizodě "Vánoce u Simpsonových", kde ji Homer vylovil z krabice na Vánoční ozdoby. Sněhulka druhá byla velmi často spojována se psem Spasitelem, se kterým se ve většině případech snášela dobře. Ve Speciálním čarodějnickém díle VIII. se spolu se Spasitelem dostala do mašiny na teleport, kde se jejich DNA spojilo a vyšly z nich dvě zvířata - jedno s kočičí hlavou a se psí hlavou a druhé s kočičím a psím zadkem. Největší hrdinka se ale ze Sněhulky II. vyklubala ve čtrnácté sérii, v díle "Starý zbabělec", kde zachránila Homera před upálením v hořícím Bartově domečku na stromě. Zemřela v "Já, robot", kde ji přejel Dr. Dlaha jeho autem Mercedes-Benz G500. Na pohřbu Líza dokonce složila báseň jménem Kočičí počty: "Čtyři packy, plus jeden ocásek, plus devět životů rovná se jedna milá kočička. Jedna milá kočička mínus devět životů, rovná se jedna smutná holčička".


Pohřeb

Sněhulka III.

Kočka, která jako jediná utonula ve vodě. Líza si jí předtím adoptovala z útulku, kde odmítla moc chlupatou, zoufalou, namyšlenou a siamskou kočku, ale také kočku se zaníceném okem a skunka. Sněhulka III. se doma pokoušela chytit rybičky z akvária - omylem do vody spadla a umřela. 

Sněhulka IV. aneb Coltrane

První kocour v rodince, který ke všemu mírně připomíná svojí hlavou Barta. Líza si ho adoptovala krátce po Sněhulce III. Zemřela když Líza začala hrát na saxofon - zvuk nevydržela a vyskočila z okna.

 


 

Sněhulka V. aneb Sněhulka II. aneb Smokey

Sněhulka Pátá vypadá přesně jako Sněhulka II. Líza ji dostala od Bláznivé kočičí dámy, která se v Simpsonech objevila již několikrát. Líza sice kočku nabádala, aby šla pryč (protože nechtěla aby díky Líziné smůle zemřela), ale když přežila blížící se auto, které proti ní jelo na silnici, Líza ji považovala za kočičí štístko, takže si jí nechala. Aby ušetřila za mističku, nechala jí jméno Sněhulka II. a i když je to podvod, nikomu to nevadí. Sněhulka V. se nejvíce objevila v epizodě "Vypráskaný práskač", ve které se zjistilo, že chodí k jiné rodině, která ji nazývala Smokey.

 

Spider vepř

Jméno originále: Plopper
Barva: Růžová
Dabérka (vydává prasečí zvuky): Tress MacNeille

Kdo by ho neznal - slavný animovaný vepřík, který u miliónů lidí vyvolal záchvaty smíchu. Pašík (také známý jako Spider-vepř nebo Harry Poser) byl poprvé zobrazen v Simpsonových ve filmu, kde původně hrál v reklamě na Krustyho hamburger. Hned po natáčení měl přijít o život, ale naštěstí byl v restauraci, kde se natáčela ona reklama i Homer, který si prase vzal domů. Doma se z něj stal Spider-vepř, který rád leze po stropu a náhle i Harry Poser, jenž má jizvu ve tvaru blesku a velké brýle. Objevil se ale také hned v prvním díle 19. série - "He Loves to Fly and He D'ohs", při gaučové scénce, kdy ho Homer pohladil a nazval ho jeho letní láskou a byl i ve Speciálním čarodějnickém díle XVIII, kde ho Bart hodil ze střechy na Homera tak, že se Homerova hlava ihned ocitla v Pašíkovém zadku. Největší slávu ale jistě získal právě při parodování Spidermana u kterého Homer zpíval píseň: "Spider-vepř, spider-vepř. Umí hlavou dolů lézt. Umí též, sítě plést. Bohužel jsem se splet´. Už k Vám běží spider-vepř". Právě tato píseň byla fanoušky i několikrát remixována. Níže naleznete tři příklady.


 

Rambo

Jméno v originální verzi: Stampy
Druh: slon Africký
Pohlaví: samec
Barva: šedá
Dabér (vydává sloní zvuky): Frank Welker
Oblíbené činnosti: jezení buráků, strkání lidí do svých úst

Rambo je slon Africký, kterého věnovalo do soutěže sprigfieldské rádio KBBL. Spolu s touto cenou bylo v soutěži 10 000 dolarů. Výherce si poté měl vybrat, jakou by z těchto cen chtěl. Soutěž vyhrál nakonec Bart, kterého šokovalo, že slon -kterého by si býval vybral- byl jen vtip. S deseti-tisíci dolary se nespokojil a začal do rádia neúprosně volat "Já chci svýho slona!". Jelikož rádio toto časté volání velmi obtěžovali, sehnali slona Afrického, aby už měli pokoj.

Jako každé exotické zvíře, tak i toto bylo velmi nákladné. Homer ho chtěl nejdříve prodat za vysokou částku chlápkovi, zabývající se slonovinou. Jelikož ale Rambo zachránil Homera topícího se v bahnivém jezeře, nechala ho celá rodina převézt do chráněné rezervace.

Kromě epizody Bart dostane slona se také objevil v díle Dvě paní Nahasapeemapetilonové, kde byl spíše jako "dekorace" na Apuově svatbě, poté ve Veliké Marge, kde díky němu a Milhousovi získal Klaun Krusty zpět svoji popularitu. Dále v díle Rychle a srstnatě - tam Rambo v krátké scénce šikanoval medvěda a nakonec v samotných Simpsonových ve filmu, v kterých málem rozbil skleněnou báň.

Jub-Jub

Pohlaví: samec
Barva: zelená
Poprvé vystoupil v epizodě: Selmina VolbaJub- Jub je domácí mazlíček Selmy Boubierové. Nejdříve ho měla tetička Gladys, ale ta ho později dala Jacqueline Bouvier (Margina matka). Ta se ho vzdala a tak nakonec skončil právě u Selmy.

Jub-Jub rád jí již mrtvé živočichy. Jednou se dokonce pokusil sníst Selminu nohu, protože usnula a on ti tím-pádem myslel, že je mrtvá. Objevil se také ve hře The Simpsons Hit a Run. Potom co Homer vyhraje závod v automobilech, Selma jako rozhodčí řekne, že to byla horší chvíle než když Jub-Jub snědl její kočku.

 

Pan Teeny

Pohlaví: samec
Barva: světle a tmavě hnědá
Dabér: Dan Castellaneta

Louis “Pan Teeny” Toot (také známý jako Joseph Teeny) je cvičený opičák, pomocník, řidič a sluha klauna Krustyho. Stejně jako Krusty je to velký kuřák a občas si bere prášky proti depresi. Mezi jeho příbuzné patří strýček, který byl dříve ministrem zahraničí v Brazílii a jeho matka Toot-Toot, jenž je v zoologické zahradě. Toot-Toot vyměnila Barta (kterého ukradla) právě za Barta v epizodě "Bart má dvě mámy".

 

Zmutovaná veverka

Pohlaví: neznámé
Barva: růžovo-hnědá
Co to je: Zmutovaná veverka
První vystoupení: Simpsonovi ve filmu
Dabér (vydává zvířecí zvuky): Dan Castellaneta

Tmavě růžová, zmutovaná veverka, která má okolo své hlavy 38 očí. To vše díky mutaci ze springfieldského jezera, kam Homer vyklopil prasečí exkrementy. Poprvé si ji všiml Bart s Flandersem, kteří byli na procházce. Poté k nim přišli zaměstnanci společnosti EPA, kteří zvíře uzavřeli do skleněné nádoby. Russ Cargil - ředitel EPY, veverku potom ukázal prezidentovi USA s tím, že Springfield je nejšpinavější město na Zemi. Veverka se také objevila v prvním díle 19. série, kde prosvištěla na demoliční kouli při úvodní (předělané) scénce.

 

Blinky

Pohlaví: neznámé
Barva: oranžová
Co to je: Zmutovaná ryba
První vystoupení: Homerova Odysea

Blinky je tříoká zmutovaná ryba, která hrála nejvíce v 2. sérii v epizodě Kdo z koho. Bart jí vylovil z rybníka, do kterého pan Burns vypouštěl nebezpečný odpad z jeho elektrárny. Blinky byl/a také v epizodě Futu-drama nebo v díle Lízina svatba, kde (v budoucnosti) měla očí šest. Párkrát se dokonce objevila v seriálu Futurama, která je od tvůrců Simpsonových.